Yerli Motosiklet Markaları

Yerli Motosiklet Markaları

Anadolu kaplanları diye tabir edebileceğimiz tamamen yerli ve milli motosiklet markalarımızın bazıları yerli piyasada tanınırken, bazıları da dünya çapındaki markalarla yarışıyor. Yerli motosiklet markaları ve daha fazlasını bu yazıda sizlere sunacağız. 

En İyi Yerli Motosiklet Markaları

Türkiye’de motosiklet sektörü giderek gelişiyor ve yerli markalar da ön plana çıkıyor. Bunlardan bazıları Motolux, Mondial, TGB, Kuba, Bajaj(Kanunu Motor) ve Volta Motors gibi markalardır. Yerli motosiklet markaları, kaliteli ve ekonomik modeller sunarak motosiklet tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Türkiye’nin yerli motosiklet sektörü gelecekte daha da büyüyerek uluslararası alanda rekabet gücünü artıracaktır.

O zaman yerli motosiklet markaları ve daha fazlasını öğrenmeye başlayalım.

Motolux

Motolux

2015 yılında yolculuğuna başlayan firma Adana’da kuruldu. Kısa sürede e-bike ve motosiklet alanında üretime başladı ve adını duyurdu. Simoto Otomotiv sanayi ve TİC. LTD. ŞTİ. Şirketinin markası olan Motolux, yerli piyasada kısa sürede tanındı ve ürettiği kaliteli motosikletler birçok kişi tarafından sevildi. 

Firmanın en çok satan ve en çok beğenilen modelleri; Scooter MW46, MTX 125, Macchiato 125, Macchiato 50, W46, CEO 110 ve diğer modellerdir. 

Daha fazla bilgi için, https://motolux.com.tr/modeller sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Volta Motor

Volta Motor

2010 yılında Fatih Bayraktar ve Mustafa İnci tarafından kuruldu. Üretim tesislerinde 100 mühendis, 500’den fazla personel ve 5 tesiste hizmet vermeye devam ediyor.

Apec şirketinin bir markası olan Volta motor; PS3, PS5, APX5, APM5 gibi modelleri ile biliniyor. 

Arora Motor

Arora Motor

1991 yılında Adana ilinde kuruldu. 62 bin metrekare alanda büyük bir tesiste üretim hayatına başlayan marka; motosiklet, bisiklet ve e-bisiklet modelleriyle kısa sürede tanındı. 

2004 yılında ilk defa Zorro markasının patentini aldı ve seri üretime geçti. Firmanın en çok satan ve bilinen modelleri; ARS200, GP250, Jaguar 200, MT125, SK250 K, Belgrad, Belgrad Max olarak sayılabilir. 

Firmanın tüm modellerini incelemek için, https://www.arora.com.tr/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 

Mondial Motor

Mondial Motor

Motosiklet markaları arasında belki de isim olarak en çok tanınan marka olduğunu söyleyebiliriz. Uğur Şirketler Grubunun bir markası olan Mondial, ilk olarak 2004 yılında motosiklet üretimine başladı. 

Günümüzde 400 satış noktası, 528 servis merkezi ve 250 yedek parça satış noktası ile hizmetlerine devam ediyor. 

Firmanın en beğenilen ve en çok satılan modellerini incelemek için, https://www.mondialmotor.com.tr/modeller bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 

Bisan Motor

1963 yılında bisiklet üretimi ile ticari hayatına başlayan Bisan markası, günümüzde motosiklet modellerinden, e-bisiklet modellerine kadar geniş ürün yelpazesiyle ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor. 

Ayrıca firma bugüne kadar birçok milli sporcunun yetişmesine katkıda bulunmuştur. 

Bisan markasının en beğenilen ve en çok satan modellerinden bazıları; MTX 7050-HD, MTX 7500, MTX 7200 modelleridir. 

Yuki Motor

2006 yılında faaliyetlerine başlayan Yuki Motor yerli ve milli bir marka olmasının yanı sıra, Türkiye’ye ithalat gerçekleştiren firmalardan bir tanesidir. 

Günümüzde 489 satış noktası, 613 servis merkezi ve 150 yedek parça satış noktası ile hizmet vermeye devam ediyor. 

Markanın en beğenilen ve en çok satılan modelleri; Gusto 50, Gusto 100, Gusto 50 otomatik vitesli, YK-50 Spark New (Elektrikli), YK-49 Icon (Elektrikli) modelleridir. 

Modeller hakkında daha fazla bilgi almak için, https://www.yukimotor.com.tr/tum-urunler/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 

Kanuni Motor

Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. markası olan Kanuni, 1978 yılında kurulan şirketin ürettiği ve bilinen bir motosiklet markasıdır. İstanbul Tuzla merkezli olan firma daha sonraları Güney Koreli S&T Motors ve Hindistanlı Bajaj Auto firmaları ile ortaklık kurmuştur. Böylece daha geniş kitlelere ulaşma imkanı sağlamıştır. 

Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini gözeten firma ürettiği kaliteli ve şık motosikletler ile günümüzde bile motosiklet severlerinde gözdesi durumundadır.

Firmanın en çok satan ve en çok beğenilen motosiklet modelleri; Kanuni Scooter Mati 125, Trodon SX 50, Resa 125, Bajaj Pulsar N 250 modelleridir. 

Modeller hakkında daha fazla bilgi almak için, https://www.ekuralkan.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Ramzey Motor

1965 yılında bisiklet yedek parça ile üretim hayatına başlayan Ramzey Motor, 2007 yılında Büyük Osman Oğulları A.Ş. ile gerçekleştirdiği ortaklık ile motosiklet üretimine başladı. Günümüzde sağlam ve şık motosiklet modelleri üreterek ticari hayatına devam ediyor.

Falcon Motor

Kolat aile şirketi tarafından marka haline getirilen Falcon Motor, ilk üretimine Konya şehrinde başladı. Motosiklet ve scooter üretiminin yanı sıra elektrikli bisiklet üretimine de geçmiştir. 

20 bin metrekare alana kurulu olan tesislerinde yıllık yüz bin adet motosiklet üretim kapasitesi ile faaliyet göstermektedir.

Firmanın en beğenilen ve en çok satılan modelleri; Mexico 150, Attack 100 ALM, T-Rex 188, Nitro 50 gibi modellerdir. 

Modeller hakkında daha fazla bilgi almak için; https://falconmotosiklet.com/hakkimizda bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 

Kuba Motor

2004 yılında kurulan firma Türkiye’nin en büyük organize sanayilerinden olan Gaziantep 4. Organize Sanayi bölgesinde faaliyetlerine başladı. 35 bin metrekare kapalı tesiste hizmet veren Kuba Motor yıllık 120 bin adet motosiklet üretimiyle ticari hayatına devam ediyor. 

Türkiye genelinde 300’den fazla bayisi, 400 üzeri servisi ile hizmet veren Kuba Motor firmasının en çok satan motosiklet modelleri; TK03, X-Boss, Zenzero, Rocca 100 gibi modellerdir. 

Modeller hakkında daha fazla bilgi almak için, https://www.kubamotor.com.tr/page/hakkimizda bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 

TT Custom Choppers 

2005 yılında kurulan firma, kurulduğu günden bu yana yalnızca el yapımı motosiklet üretimi gerçekleştirdi. Öyle ki Harley Davidson ve diğer el yapımı motosiklet üreten firmalardan daha pahalıya ürün satmaya başladı ve halen de satmaya devam ediyor. 

Geçmiş yıllarda vizyona giren Cehennem Melekleri adlı filmde, firmanın ürettiği motosikletleri görebilirsiniz. 

Ayrıca firma, eski motosikletleri de modifiye hizmeti vermektedir. Daha çok chopper ve Harley Davidson tarzı modelleri üretmektedir.

Firmanın ürettiği modellerden bazıları; CMS, Spider, Süğlün, Bagger, Falcon gibi modellerdir. 

Firma ve modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için, https://www.ttmotor.com.tr/site/custom.php?l=en bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. 

https://anadolumotokurye.com/ehliyet-gerektirmeyen-motorlar/ bağlantısındaki yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

devlet ödemeleri
Başa dön tuşu
Hemen Ara
Whatsapp
1
Whatsapp
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?